Przydomowa oczyszczalnia ścieków kontra szamba betonowe

Co warto wiedzieć o przydomowej oczyszczalni ścieków.

W Europie istnieje coraz więcej osób interesujących się  o naturę. Z tej przyczyny w trosce o środowisko naukowcy stworzyli ekologiczne oczyszczalnie ścieków. W Polsce mają dużo zwolenników. Jednak mimo to niesamowicie dużo osób decyduje się jednak szamba betonowe. W tym artykule postaramy się przybliżyć wszystkie cechy przydomowej ekologicznej oczyszczalni. Na końcu dokonamy porównania z istotnym konkurentem czyli szambem betonowym.

szamba betonoweCena

Dla dużej części jest to najistotniejszy czynnik, który ma ogromny wpływ na wybór zbiornika na zanieczyszczenia. Nasze społeczeństwo niestety w konfrontacji do do reszty UE zarabiają bardzo mało. Przydomowe oczyszczalnie kosztują minimum 4 000 zł. Jest to bez kwestionowania dużo większa cena niż za szamba betonowe, których ceny zaczynają się poniżej 1 000 zł. Do tej ceny należy doliczyć profesjonalny transport i montaż. Nadprogramowo warto liczyć się z dokupieniem separatorów tłuszczów i innych użytecznych elementów.

Działanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez zastanowienia się jest solidna i ekologiczna. Pozwala ona odzyskać w różnym poziomie oczyszczoną wodę. Stopień czystości wody jest uzależniony od producenta a nawet nowoczesności modelu. Tak oczyszczona woda może zostać wykorzystana do podlewania drzew czy też ogrodu. Natomiast czy warto przepłacać? Coraz więcej firm produkujących szamb betonowych tak udoskonaliło swoje zbiorniki, że spełniają one funkcje przydomowej oczyszczalni ścieków. A są o wiele tańsze.

Stosowanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków może działać jedynie jako zbiornik do kumulować fekaliów. Jest ona stworzona w tym konktretnym zadaniu. Jej dedykowanym zastosowaniem jest a jakże kolekcjonowanie nieczystości z gospodarstwa domowego oraz oczyszczenie ich w maksymalnym stopniu. Natomiast szamba betonowe znajdują dużo szersze zastosowanie. Albowiem szamba betonowe są stosowane do gromadzenia zarówno ścieków jak i gnojówki, gnojowicy, deszczówki. Uzupełniająco mogą mieć zastosowanie jako zbiorniki do kiszenia kapusty. Szamba betonowe mogą działać nawet jako studnie czy też kanały samochodowe.

Szamba betonowe kontra przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są drogie. Ich cena jest głównie dyktowana poprzez budulec z jakiego są wytworzone. Wykorzystywane do robienia syntetyk jest odporne oraz ekologiczne. Nie powinien on wkraczać w żadne reakcje ze ściekami ponieważ mogło by to zniszczyć florę bakteryjną. Szamba betonowe mają dużo niższą cenę, bowiem beton jest głównym materiałem do produkcji. Dodatkowo mają dużo szersze zastosowanie. Jesteśmy przekonani, że nasz artykuł rozwieje wątpliwości na jaki zbiornik się zdecydować.

Zapisz