Szamba betonowe TOP kluczowych informacji

Szamba betonowe

W Polsce szamba betonowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Na terenie naszego kraju przybywa firm specjalizujących się w produkcji szamb betonowych. Dlatego na runku jest tak wysoka konkurencja. To powoduje, że producenci szamb betonowych nieustannie udoskonalają swoje produkty. Tak wysokie nasycenie rynku powoduje, że wyszukiwane są nowe metody zastosowania szamba betonowego.

Kanał samochodowy

Coraz więcej firm produkujących szamba betonowe mają w ofercie profesjonalny kanał samochodowy. Jest to monolityczny odlew z betonu klasy B-25. Grubość ścianek wynosi od 10 cm do 12 cm. Waga takiego kanału samochodowego wynosi około 9 – 10 ton. Taki kanał najlepiej zamontować gdy pomieszczenie nie posiada jeszcze dachu. Aczkolwiek wiele firm oferuje montowanie kanału na ukończonych już halach, lecz wtedy szerokość bramy musi mieć co najmniej 4 metry. Warto wspomnieć, że montaż takiego kanału jest błyskawiczny przy użyciu profesjonalnego samochodu z HDS. Taki kanał samochodowy można umieść również w mokrym terenie a nawet w wodzie. Wiele producentów szamb betonowych oferuje dopasowanie głębokości kanału do własnych potrzeb. Ze względu na gładką powierzchnie nie ma konieczności wykładania płytek w kanale jak w przypadku kanału murowanego. Wystarczy tylko pomalować wnętrze farbą olejną.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

szamba betonoweSzamba betonowe są najbardziej popularnymi zbiornikami na ścieki komunalne. W trosce o dobro środowiska naturalnego producenci szamb betonowych dbają o to by ich zbiorniki były nie tylko wytrzymałe ale również ekologiczne. Dzięki unowocześnionemu procesowi produkcyjnemu wielu producentów oferuje tak skonstruowane szamba betonowe, żeby pełniły takie funkcje jak przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków. Jest to ogromne udogodnienie dla konsumentów. Można w ten sposób zyskać wszystkie funkcje oferowane przez przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków oszczędzając przy tym kilka tysięcy. Warto wspomnieć, że szamba betonowe są wykonane z żelbetonu wysokiej klasy. Oczywistą informacją jest beton zawsze będzie trwalszy niż jakiekolwiek tworzywo sztuczne. Zbiorniki betonowe można instalować nawet na terenach o wysokim stanie wód gruntowych. Jest to bardzo ważna zaleta szamba betonowego. Należy również nadmienić, że szamba betonowe mogą być instalowane również pod podjazdem dla samochodów osobowych.