Urządzenia UTM kluczowe informacje

Urządzenia UTM

Ogólnoświatowa sieć komputerowa dziś staje się niezbędny w kierowaniu organizacji. niezawiśle od rozmiaru każda firma używa z minimum jednego komputera podłączonego do sieci. Komputery bardzo upraszczają pracę przedsiębiorstwa. Dzięki nim zaoszczędza się czas i pieniądze, uefektywniona jest komunikacja między działami wewnątrz firmy jak również pomiędzy oddziałami zamiejscowymi. Teraz nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez połączenia z Internetem. Niestety równolegle z rozwojem Internetu stopniowo rozbudowują swój proceder cyber przestępcy. O ile do upewnienia bezpieczeństwa w domu wystarczy antywirus i świadomość użytkownika w tym zakresie o tyle przedsiębiorca powinien szeroko zabezpieczyć swoją sieć korzystnymi systemami bezpieczeństwa jakimi są Urządzenia UTM.

Bezpieczeństwo sieci

Wszyscy przedsiębiorcy powinni zatroszczyć się o adekwatny poziom przygotowania swoich pracowników w sferze bezpiecznego poruszania się po sieci. Popularnymi niebezpieczeństwami kierowanymi w firmy są ataki, których skutkiem jest szyfrowanie danych na stacjach roboczych w firmie. Obecnie hakerami nie są pojedyncze osoby ale całe zespoły specjalistów, którzy posiadają potężną wiedzę i kapitał. Powoduje to, że cyber ataki są bardzo skuteczne. Sprawdzoną drogą jaką niechciane oprogramowanie dostaje się do sieci firmowej jest otwieranie zainfekowanych załączników do maili. Cyber przestępcy w mailach udają zaufane placówki takie jak banki, dostawca wody.

Dlatego należy uzbroić się w urządzenia UTM, które są odporne na rozbudowane ataki hakerów. Dodatkowo trzeba opracować rzetelną politykę bezpieczeństwa jaka będzie dominować w przedsiębiorstwie. System bezpieczeństwa sieci obejmują zarówno takie proste zabezpieczenia jak stosowanie rozbudowanych haseł ze znakami specjalnymi oraz zmienianie ich co pół roku jak również kompetentne urządzenia, które zabezpieczają sieć np.: VPN router czy też Hardware firewall. Dzisiaj opracowanie dobrej i skutecznej polityki bezpieczeństwa jest dużo łatwiejsze niż wcześniej, ponieważ systemy nowej generacji UTM są bardzo pomocne w tym.

UTM

urządzenia utmUrządzenia UTM dają pewność profesjonalnej ochrony zasobów informatycznych firmy i zabezpieczają przed atakami cyber przestępców. UTM Cyberoam są zdaniem specjalistów z branży zabezpieczeń jednymi z najlepszych systemów zabezpieczeń sieci firmowych. Dzięki temu, że są rozbudowane to zabezpieczają sieć przedsiębiorstwa na wszystkich warstwach modelu OSI. Urządzenia UTM zabezpieczają sieć już od poziomu przesyłania i odbierania sygnału fizycznego, poprzez zagwarantowanie ochrony przesyłania pakietów informacji szyfrując je, aż do warstwę aplikacji, odpowiadającą za odczytanie danych i ich przetworzenie. Urządzenia UTM Cyberoam zawierają w sobie narzędzia takie jak: Firewall, VPN, IPS, Weeb filter, application filter, WAF, IM, Qos, Antywirus, Antyspam oraz moduł odpowiedzialny za generowanie raportów. Jak widać dzięki pewnemu urządzeniu i oprogramowaniu do niego można otrzymać wiele opcji, które rozlegle zabezpieczą zarówno małą sieć firmową jak i ogromne przedsiębiorstwa.

VPN router

Zasadniczym elementem systemu UTM jest VPN router. Ten element systemu ma szereg pewnych opcji. To dzięki niemu można zagwarantować bezpieczeństwo danych informatycznych firmy bez względu od miejsca przebywania użytkownika. Współcześnie przedsiębiorstwa rozwijają się w sposób dynamiczny tamiflu generic. Pracownicy potrzebują dostępu do danych firmy w podróżach służbowych jak również stale dostępu zdalnego z mieszkania. VPN router zapewnia ochronę przed wykradaniem haseł oprócz tego zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do haseł dostępu. Dodatkowo moduł ten jest odpowiedzialny za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zapewnia stabilne połączenie. VPN router skanuje ruch pod kątem wirusów, robaków, spamu, koni trojańskich, włamań dzięki czemu chroni stacje robocze i sieć oraz systemowo ochrania przed zagrożeniami pochodzącymi z przenośnych urządzeń