Urządzenia UTM

Urządzenia UTM

Nowym poruszanym tematem w środowisku programistycznym są urządzenia UTM. Dla osób nie wtajemniczonych pragniemy wyjaśnić, że jest to innowacyjny system zabezpieczeń obejmujący dużo specjalistycznych modułów wbudowanych w jedno urządzenie. Ten system jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku mechanizmów obronnych przed cyber przestępczością. Dzięki wprowadzeniu całkiem nowych oraz do obecnego czasu nie używanych rozwiązań jest to możliwość na zapewnienie dużego poziomu bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie.

Zalety

urządzenia UTMUrządzenia UTM umożliwiają administratorom sieci na dziesiątki skoordynowanych zabiegów, czego nie umożliwia nadzorowanie dziesiątek odrębnych urządzeń. UTM Cyberoam umożliwiają od groma innowacyjnych funkcji zabezpieczających w obrębie jednej platformy sprzętowej. To rozwiązanie umożliwia administrator może natychmiast dostosowywać konfigurację każdego elementu. Mocną stroną tego rozwiązania jest ponadto fakt, że riposta na wkradające się konie trojańskie do systemu następuje niezwłocznie. Bardzo szeroko rozbudowana architektura raportowania umożliwia takie reakcje. Urządzenia UTM Cyberoam minimalizują koszty infrastruktury sieciowej, zachowując przy tym istotny poziom bezpieczeństwa jaki jest dzisiaj dostępny na rynku.

Moduły

Urządzenia UTM składają się z całego wachlarza modułów, które dziś można uzyskać osobno. System UTM Cyberoam składa się z takich modułów jak: IPS, Weeb Filter, firewall, VPN,, Application Filter, WAF, IM, Qos, raportowanie, Anti Virus i Anti Spam. Mocnym punktem tego wyrobu jest informacja, że urządzenie UTM Cyberoam zabezpiecza sieć na każdym warstwie modelu ISO OSI. Zapewnia przy tym dokładne bezpieczeństwo sieci i również usprawnia prace działu IT.

 

Poziom ochrony

Przedsiębiorcy na ogół zadają pytanie czy warto zabezpieczyć swoją firmę takim urządzeniem. Profesjonaliści chcą mieć takie urządzenie w swojej firmie. Ceny urządzeń UTM wychodzą dużo taniej niż koszt poszczególnych modułów w jakie wyposażony jest UTM Cyberoam. Urządzenia UTM Cyberoam można wdrożyć zarówno do firm, gdzie jest kilka stacji roboczych jak i do korporacyjnych sieci firmowych, które składają się z szeregu oddziałów zlokalizowanych w różnych częściach Polski. W każdej firmie UTM Cyberoam zagwarantuje globalne bezpieczeństwo sieci oraz zasobów informatycznych przedsiębiorstwa. To rozwiązanie ogólnie chroni przed najgroźniejszymi atakami z jakimi walczą firmy od bezpieczeństwa sieci. Urządzenia UTM nie obciążają przepustowości sieci firmowej..

Zapisz