UTM Cyberoam nowoczesny system zabezpieczeń

Sytuacja w świecie wirtualnym

W tej chwili standardowa zapora sieciowa nie wystarczy. Każda firma potrzebuje rozległej obrony na każdej z 7 warstw modelu ISO OSI. wtenczas właściciel może być pewny, że jego firma jest zabezpieczona. Postępowym rozwiązaniem proponowanym przez specjalistów z dziedziny zabezpieczeń sieciowych jest UTM Cyberoam.
Stale rozrasta się ilość przedsiębiorców, którzy są świadomi ryzyka, na jakie są narażeni w świecie wirtualnym. Duże przedsiębiorstwa najczęściej posiadają dział IT, którego zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo danych wrażliwych dla firmy i monitorowanie zagrożeń. Zadaniem informatyków pracujących w takim dziale jest również uzmysławianie właścicielom i zarządom na jakie ataki i zagrożenia są narażeni oraz proponowanie rozwiązań zabezpieczających.

Niebezpieczeństwa czekające na biznesmenów

UTM CyberoamKażda firma niezależnie od wielkości może się stać ofiarą wirtualnych ataków. Pozytywnie jest gdy właściciele firm ufają i słuchają wskazówek czy to zatrudnionych informatyków bądź firmy zewnętrznej opiekującej się ich przedsiębiorstwem. Nie mądrym postępowaniem jest gdy ignoruje się porady specjalistów. W obecnych czasach każda firma narażona jest na ataki ze strony cyberprzestępców. W Internecie szybko można paść ofiarą oszustów, gdy jest się nieświadomym właścicielem firmy. Większość ataków nie jest wymierzona w konkretną firmę. Cyberprzestępcy są nastawieni na szybki zysk. Szukają więc słabych punktów zabezpieczeń, skanując przy tym wszystkie możliwe drogi połączenia z internetem. Najłatwiejszym celem są dla nich ludzie nieświadomi czekających na nich zagrożeń. Przeróżnymi sposobami cyberprzestępcy mogą dostać się do danych firmy. Ostatnio często dostają się poprzez korespondencję elektroniczną, podszywając się np. pod operatora komórkowego. Wystarczy, że ktoś otworzy załącznik z takiego sfałszowanego listu żeby firma padła ofiarą cyberprzestępców. Następstwa takiego ataku mogą być różnorodne np. z konta bankowego firmy mogą zostać wyprowadzone pieniądze.
W tej chwili zabezpieczenia, które jeszcze kilka lat temu uchodziły za rozbudowane w dzisiejszych czasach nie stanowią już przeszkody dla hackerów. Toteż niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa pożądane byłoby inwestować w najnowsze i najbardziej zaawansowane zabezpieczenia sieci. Rezultaty zaniedbań w tym zakresie przez właściciela firmy mogą być dla jego działalności opłakane.

UTM Cyberoam

Postępowym produktem jaki pojawił się na rynku zabezpieczeń sieciowych są urządzenia klasy UTM Cyberoam. Te urządzenia są unowocześnieniem wzorcowych firewalli. UTM Cyberoam potrafią się zaadoptować w każdej firmie. Te urządzenia mają wiele usprawnień, które pozwalają na definiowanie polityk i reguł firewalla w oparciu o użytkownika bądź grupę pracowników. Administratorzy w prosty sposób mogą zarządzać uprawnieniami do zasobów sieciowych z podziałem na jednostki administracyjne. Moduły klasy UTM Cyberoam pozwalają również generować raporty i statystyki z dokładnością do nazwanego użytkownika. Udogadnia to wyciąganie wniosków przydatnych w administracji. Ponadto urządzenia typu UTM Cyberoam zawierają w sobie wiele ponadprogramowych mechanizmów. Te urządzenia rozbudowane są o moduły, które umożliwiają kontrolę na każdej warstwie modelu ISO OSI łącznie z ostatnią warstwą aplikacji.